Çocuklara müziği yaşatın!
Doğadaki müziği öğretin. Bir şeyler çalmayı o istesin siz de destek verin. Hatta bilmiyorsanız siz de onunla beraber öğrenin. Onunla yaşayın. Müziği ayırmayın. Sadece iyi ve kötü sesi ayırın.
 Devamı»
Müziğin sonu yok
Biz günlük telaşlarımızın peşinden koşarken ya da geleceğimiz için didinirken zaman hızla akıp gidiyor.Hayatlarımızın denklemlerini kurmaya çalışırken kendimizi, içimizdeki asıl beni kaybediyoruz ve bu yüzden binbir türlü yollara düşüyoruz.  Devamı»
Ya Müziğin ektin gücü 
İçimizdeki yeterliliği, kişiye saygıyı veren bir disipline; müziğe ihtiyacımız yok mu? Devamı»
Hepimizin içinde müzik
Hayatın en sıkıcı ve yorucu anlarında; mutluluklara, en güzel sevinçlere ve coşkulara açılan kapının ta kendisidir müzik. Devamı»
Bir müzik sevgisi aşılamak 
Müzik yetenekleri ne olursa olsun, her çocuğun kulağında müzik vardır ve her çocuk müzikle ilgili en az bir etkinliği yaşamına katmaktan keyif alacaktır. Bu keyif ileri yaşlarında bir enstürman çalmak, şarkı söylemek, dans etmek, müzik dinlemek olarak devam edecektir. Çocuğu buna yönlendirmek ve genel bir müzik sevgisi aşılamak görevi önce aileye sonrasında ise okula düşmektedir.
 Devamı»
Hayattaki en önemli şey okul veya iş başarısı mıdır sizce?
Hayatta başarılı olmak bir bütündür aslında ve temeli çok küçük yaşlarda atılır. Keşke kocaman tecrübeler ile küçük çocuklar olabilsek. Ama olamayız. O zaman biz çocuklar için en doğru yol önce ailelerimizin sonra çevremizde bize yol gösteren büyüklerimizin bize aktardığı tecrübelerden faydalanmaktır. Devamı»